BIURO HYBRYDOWE
Czy Twoje biuro pasuje do pracy hybrydowej? Doświadczenie Hybrydowe
Burza covid ustała, a fale epidemii siły 12 zmniejszyły się teraz prawie do zera. Dziś nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak zmienił się projekt biura i nauczyć się nowoczesnego stylu pracy.

Spójrzmy Wstecz i prześledźmy twoje życie w ciągu ostatnich dwóch lat. Zachowanie ludzi było nieprzewidywalne, zmieniając się z niezgłębionej paniki w oburzenie i sabotaż jakichkolwiek zasad. Kiedy ludzie bali się wyjść na zewnątrz i unikać społeczeństwa, sfera biznesu miała się dostosować. Priorytet w życiu przesunął się na zdrowie ludzi, których kochamy, a wymóg zachowania dobrego samopoczucia jest obecnie głównym kryterium przy wyborze pracy.

Jako studio projektowe i jednocześnie pracodawca, przy projektowaniu biur zidentyfikowaliśmy dziś trzy główne kategorie.
"Priorytet w życiu przesunął się na zdrowie ludzi, których kochamy, a wymóg zachowania dobrego samopoczucia jest obecnie głównym kryterium przy wyborze pracy."
Urząd Pocztowy

Głównym celem przy tworzeniu lub renowacji przestrzeni według nowych standardów jest zapewnienie pracownikom zaufania do ich bezpieczeństwa i zdrowia poprzez wyposażenie biura w specjalne technologie i dostosowanie rozwiązania planistycznego.

Metody są wam wszystkim znane:
  • oznakowanie na podłodze
  • zwiększona odległość między pulpitami a przegrodami ochronnymi
  • antyseptyczne środki dezynfekujące sensoryczne itp.

Naszym zdaniem środki te nie mają tak głębokiego wpływu na procesy biznesowe i mogą nawet zniknąć z naszego życia jakiś czas później. Kolejne dwa rodzaje biur są prawdopodobnie bardziej perspektywiczne, a liczba osób z nich korzystających rośnie z każdym dniem.
Domowe biuro

Długoterminowa praca zdalna nie jest już amorficzną koncepcją ze zdjęciem freelancera siedzącego z laptopem na kanapie. Obecnie praca w domu zakłada w pełni wyposażone dźwiękoszczelne miejsce pracy.

Czy pamiętasz kartkę papieru na drzwiach z napisem " nie wchodź! Ojciec pracuje!"? Wielu z was było na spotkaniu, gdy w jednopokojowym mieszkaniu na tle dzieci krzywiły się lub płakały?
"Skoncentruj się na zadaniach roboczych"
jest głównym w pierwszej piątce powodów
dlaczego pracownicy chcą wrócić do biura?
Co za krótka i magiczna droga od sypialni do domowego biura przez kuchnię-dla wielu z nas brzmi bardzo komfortowo, chociaż praca w domu nie jest idealnym rozwiązaniem, a nie dla wszystkich, a już na pewno nie dla wszystkich przez cały czas.

Dla niektórych pracowników praca w domu jest całkiem dobra i jest dla nich odpowiednia w zależności od ich stanowiska, typów osobowości lub stylu życia. Następnie zadaniem pracodawcy i działu HR jest pomoc w zorganizowaniu wygodnego miejsca pracy w domu. Niektóre firmy organizują scentralizowane zakupy mebli-ergonomiczne krzesła robocze i biurka dla pracowników. Bardzo ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że możesz pracować na stołku kuchennym przez miesiąc lub dwa, ale taki styl pracy przez dwa lata lub dłużej jest niemożliwy.
Głównym celem domowego biura jest znalezienie równowagi między pracą a życiem osobistym. Indywidualna odpowiedzialność jest na pierwszym miejscu, gdy zdecydujesz się pracować zdalnie, to Ty złożysz raport z wykonanej pracy.
Biuro hybrydowe
Dla wielu organizacji wiosna 2022 r.wyznaczyła nowy cel – powrót ludzi do biura po dwóch latach pracy zdalnej, biorąc pod uwagę kilka prób nieudanych wcześniej. Czy czytałeś o doświadczeniu Elona Muska?

Trzech na pięciu liderów powie Ci, że zarządzanie wirtualnym zespołem jest trudne.

Należy wspomnieć, że jeszcze przed pandemią niektóre firmy łączyły różne rodzaje współpracy dla swoich pracowników. Czy słowa "mobile, agile, hoteling" są ci znane? Być może większość z nas nie mogła pozwolić sobie na dzień lub dwa w tygodniu na pracę w kawiarni lub na wsi. Menedżerowie stosowali to podejście głównie w celu nagradzania pracowników za wybitne osiągnięcia lub podczas spotkań z KPI.
W naszych projektach szukamy odpowiedniego połączenia obszarów roboczych-miejsc spotkań, burzy mózgów, spotkań jeden na jednego, nieformalnej komunikacji i odizolowanych zakątków, biur do skoncentrowanej pracy indywidualnej.
Jest to powszechnie stosowana praktyka, gdy miejsca pracy nie są przypisane do konkretnych pracowników, ale zarezerwowane.
Jak wyglądamy dzisiaj? Zmieniły się nie tylko procesy, logistyka, interakcje, ale także powody powrotu do biura. "Osobista praca z moim zespołem/ kolegami" stała się w większości przypadków głównym powodem powrotu do biura, bez odniesienia do sfery biznesowej lub wieku.
Przykład zagospodarowania przestrzennego funkcjonalnego
Hybrydowy rodzaj pracy zmniejsza potrzebę niekończącego się zagęszczania miejsca pracy. Niektóre firmy starają się oszczędzać fundusze poprzez zmniejszenie przestrzeni, inne znajdują równowagę w przeznaczaniu większości Biura na obszary nieformalne w celu poprawy komunikacji i więzi społecznych między zespołami. Dziś strefy interakcji i negocjacji powiększają się i zajmują do 40% powierzchni biurowej, tworząc wewnętrzną przestrzeń coworkingową, w której pracownicy pracujący w biurze na co dzień mogą spotykać się i wchodzić w interakcje z osobami pracującymi zdalnie.
Co więc oznacza to przejście na bardziej Hybrydowy styl życia dla miejsca pracy, udogodnień, dzielnic i miast?

Tutaj musisz zrozumieć, że Hybrydowy rodzaj pracy wpływa nie tylko na biuro czy dom, ale także na przestrzenie publiczne. Kawiarnie, biblioteki, parki i inne miejsca odgrywają ważną rolę w nowym ekosystemie miejsca pracy. Ludzie chcą móc odebrać połączenie z kawiarni, połączyć się z Wi-Fi w parku lub móc pracować przez kilka tygodni w domu w lesie. Jednocześnie wydajność i jakość pracy człowieka nie powinny się pogarszać.
Czujemy, jak nasi klienci dostosowują się do nowych warunków i wszystkie te zmiany prowadzą do eksperymentowania z nowymi formami pracy. Sfera projektowania biur zmierzy się z nowym etapem rozwoju, w którym interakcja biurowa i przestrzenie do tych celów będą odgrywać wiodącą rolę.

Tengo team jest gotowy do stworzenia zwinnego i wygodnego biura, które będzie odpowiadało wszystkim potrzebom Twojej firmy, będzie rosło wraz z Tobą i będzie właściwym miejscem inspiracji, komunikacji i wspaniałych perspektyw.
Warsaw, Poland
Jana Dantyszka 18
+48 511 958 483
pl@tengogroup.com
Kyiv, Ukraine
Khmelnitskogo str, 17/52
+380 99 079 64 24
ua@tengogroup.com
Headquarters:
OHS TENGO LTD
Limassol, Cyprus
Limassol: 13&15 Grigori Afxentiou Street, Mesa Yeitonia, P.C. 4003
+357 94 049 021
rs@tengogroup.com
Our other location worldwide:
Minsk, Belarus
V. Khoruzhey st., 25/8
+375 44 514 99 99
hello@tengo.by
Nicosia, Cyprus
Themistokli Dervi Ave no. 27, 1066
+357 94 049 064
hello@tengogroup.com.cy
Batumi, Georgia
Shalva Nutsubidze St., 1, 3
+995 511 15 02 69
ge@tengogroup.com