MEBLE VZOR

Используя передовые материалы и технологии, Vzor стремится создать коллекцию мебели с поперечным характером, вдохновленную польским дизайном 1950-х годов, дополненную эксклюзивными современными инновациями. Среди вневременных элементов выделяется RM 58 Classic, современная версия революционного кресла 1958 года, разработанного Романом Модзелевским, символа польского дизайна, который считается одним из первых примеров мебели из ламината из полиэстера и стекла. Последний доступен в версиях Mat и Soft.
Ikoniczne krzesło i fotele Vzor wprost nawiązują do kultowych mebli znanych sprzed lat. Fotele Vzor wciąż są produkowane z wykorzystaniem metody rotoformowania. Z pewnością meble Vzor są więc nie tylko zwykłymi produktami użytkowymi. Mają duszę, mogą stać się też początkiem długich dyskusji na temat wzornictwa - zarówno sprzed lat, jak i dzisiejszego.

Fotele Vzor

Tapicerowany fotel polskiego projektanta, Czesława Knothe (projekt z 1957 roku) cechuje ponadczasowa stylistyka i duża wygoda. Jednym z pierwszych przykładów na użycie tworzywa sztucznego w wyposażeniu wnętrz był natomiast fotel projektu Romana Modzelewskiego. Już w 1958 roku zaprezentował swój projekt, który do dziś zachwyca. Fotele Vzor możemy uznać za połączenie mebla do siedzenia z małym dziełem sztuki. Warto stworzyć z nich centralny element aranżacji wnętrza. Architekci Tengo chętnie wykorzystują fotele i krzesłą Vzor w komercyjnych i mieszkaniowych projektach wnętrz. Meble Vzor nadają im sporo charakteru.
Pierwowzory z lat 1956, 1957 i 1958 roku były na swoje czasy innowacyjne ze względu na sposób produkcji (ręcznej) i użyty materiał. Dziś decydując się na fotele Vzor możemy wybrać sposób i materiał wykończenia - błyszczące lub matowe tworzywo sztuczne, metal, a także tkanina. Mamy więc całkiem sporo możliwości personalizacji.

Krzesła

Vzor to nie tylko ponadczasowe fotele, ale także stylowe krzesła. Także w ich przypadku kultowy design idzie w parze z praktycznością i wygodą. Produkowane z wysokiej jakości krzesła Vzor są też niezwykle wytrzymałe. Możemy do tego personalizować je w sporym zakresie, aby dopasować ich wygląd do swoich preferencji.
Krzesła marki Vzor mogą być wykończone na wiele sposobów. W zależności od modelu możemy zmieniać idealnie wyprofilowany element łączący siedzisko i oparcie, a także ramę konstrukcyjną z nogami.
Możemy być więc pewni, że krzesła Vzor sprawdzą się doskonale w każdym wnętrzu - mieszkalnym, czy wykorzystywanym komercyjnie. W aranżacji przestrzeni biurowej krzesła Vzor mogą trafić na przykład do jadalni lub do części wspólnych.